Varukorg

Varukorgen är tom

Kontakta utgivningsansvarig

Utgivningsansvarig inom ditt område hjälper dig med frågor om dina produkters försäljningsstatus, lagersaldo m.m.
Har du frågor om royalty eller andra finansiella frågor kontaktar du royalty@liber.se.
För övriga ärenden, exempelvis om du behöver ändra dina kontaktuppgifter eller liknande, kontakta forfattare@liber.se.

Vill du bli författare?

Vi letar alltid efter intressanta personer att samarbeta med, både i stora läromedelsprojekt och för kortare textuppdrag. Välkommen att kontakta en av våra utgivningsansvariga inom det ämne du vill skriva om.

Grundskola (inkl. förskoleklass)

Charlotte Eriksson

Förskoleklass, Åk 1-3

Charlotte Eriksson
charlotte.eriksson@liber.se

Anna Karlberg

Åk 4-6

Anna Karlberg
anna.karlberg@liber.se

Jeanette Mårtensson.

Åk 7-9

Jeanette Mårtensson
jeanette.martensson@liber.se



Gymnasiet och vuxenutbildning

Per Granath Byrmo

Teoretiska ämnen (förutom ekonomi och juridik)

Per Granath Byrmo
per.granathbyrmo@liber.se

Patrik Riddersporre

Ekonomi och juridik

Patrik Riddersporre
patrik.riddersporre@liber.se

Anna Klöble

Vård och omsorg samt Bygg

Anna Klöble
anna.kloble@liber.se



Högskola och universitet

Patrik Riddersporre

Ekonomi och organisation

Patrik Riddersporre
patrik.riddersporre@liber.se

Kristina Iritz Hedberg

Vård och Medicin

Kristina Iritz Hedberg
kristina.iritzhedberg@liber.se

Helena Ekholm

Samhällsvetenskap, Socialt arbete, Psykologi och Metod

Helena Ekholm
helena.ekholm@liber.se

Mattias.Nykvist

Pedagogik

Mattias Nykvist
mattias.nykvist@liber.se

Calle Gustavsson

Teknik, Juridik och Statsvetenskap

Calle Gustavsson
calle.gustavsson@liber.se



Affärslitteratur och kompetensutveckling

Kajsa Lindroth

Affärslitteratur och kompetensutveckling

Kajsa Lindroth
kajsa.lindroth@liber.se

Mattias.Nykvist

Kompetensutveckling för lärare och skolledare

Mattias Nykvist
mattias.nykvist@liber.se

;