Varukorg

Varukorgen är tom

Kontakta oss

Vanliga frågor och svar

Besök vår FAQ

Hitta bästa lösningen för tryckta och digitala läromedel

Kontakta en säljare i din region

Hjälp att komma igång med Libers läromedel

Kontakta customer success

Frågor om kurslitteratur för högskola eller universitet

Kontakta säljansvarig för Högskola


Kontakta vår kundservice

Har du frågor om en produkt, din order, tekniska frågor eller vill du ha hjälp att komma igång och testa våra produkter? Välkommen att kontakta oss via formuläret så hjälper vi dig!

Du kan också prova att ringa tel. 08-690 90 00 vardag kl. 8-12 och 13-16. Stängt torsdag kl. 9-10.




Hjälp med skolans läromedelsinköp?

Välkommen att kontakta oss så går vi igenom era förutsättningar och er bästa lösning för tryckta och digitala läromedel.

Har din skola upp till 400 elever, vänligen kontakta:

Amra Mislimi Top

Amra.Mislimitop@liber.se
Tel 08-690 90 71

Jan Majdzik

Jan.Majdzik@liber.se
Tel 08-690 94 10

Har din skola fler än 400 elever, kontakta säljansvarig:

digitala läromedel kontaktpersoner liber

Niklas Engdahl

Norra Sverige (Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Jämtland, Gävleborg, Dalarna)
Niklas.Engdahl@liber.se
Tel 08-690 94 37

Anders Karlsson

Västsverige (Jönköpings län, Värmland, Västergötland)
Anders.Karlsson@liber.se
Tel 070-396 65 54

Daniel Johnsson

Sydsverige (Halland, Skåne, Blekinge, Kronobergs län, Kalmar län)
Daniel.Johnsson@liber.se
Tel 08-690 94 22

Peter Waldenbäck

SFI i hela Sverige
Peter.Waldenback@liber.se
Tel 073-909 16 16

Carl Månsson

Öst- och Sydsverige (Södermanlands län, Stockholm innerstad, Stockholm söder, Östergötland, Gotland)
Carl.Mansson@liber.se
Tel 08-690 93 96

Johan Skogström

Öst- och Mellansverige (Stockholm norr/väst, Örebro län, Västmanland län, Uppsala län)
Johan.Skogstrom@liber.se
Tel 08-690 92 58




Hjälp att komma igång med Libers läromedel

Kontakta gärna oss på Customer Success om du vill ha hjälp att komma igång med Libers läromedel för att få ett effektivt och lustfyllt lärande. Du kan också vända dig till oss om du har frågor om läromedlets pedagogiska upplägg, om din skola vill bli Pilotskola samt våra partnersamarbeten som t.ex. Skolon, Läromedia och GR Utbildning.

Lisa Lerner

Customer Success och Utbildningsansvarig
Lisa.Lerner@liber.se

Mats Juhlin

Senior Content advisor
Mats.Juhlin@liber.se
Tel 08-690 93 05

Miriam Barzelatto

Customer Success och Partneransvarig
Miriam.Barzelatto@liber.se

Niklas Östborg

Customer Success och Technical specialist
Niklas.Ostborg@liber.se
Tel 08-690 92 30


Frågor om kurslitteratur

Kontakta oss för hjälp med kurslitteratur till högskola eller universitet.
Beställ ett utvärderingsexemplar direkt, om du vet vilken kursbok du vill utvärdera).

Melanie Cardew

Säljansvarig Högskola
Melanie.Cardew@liber.se
Tel 076-640 86 10


Leverantörsreskontra och Royalty

All information om leverantörsreskontra och royalty.


Företagsinformation

Postadress
Liber AB, 113 98 Stockholm

Besöksadress
Råsundavägen 12 i Solna

Organisationsnummer
556000-1975

VAT
SE556000-1975-01

GLN
73 0000901803 1

;